Monday, September 07, 2009

ja jälle tuleb sõita ...

Viimati siis oleks nagu Austrias käinud :) Sellest ajast on nüüd küll palju vett merre voolanud ja kui püüaks siis meenutada, mis sinna vahele jäänud on siis peaksin ma ilmselt alustama sellest, etpärast Austriat tuli:

Itaalia - Leonardo da Vinci projekti „Food and Service with Southern Spirit” raames toimunud lähetus Itaaliasse – La Speciasse ajavahemikus 24.02.-02.03.2008; selle kohta on isegi mingid meenutused olemas

Praha
- kooliekskursioon aprill 2008, pidi juba peaaegu meelest minema, vaatamata sellele, et oli täiesti tore. no OK, oleks tahtnud rohkem, aga see oli personal thing - Praha oli vägev. Ja lapsed olid kah toredad. Sõitsime bussiga läbi poola ja Tšehhis siis põhilise aja olime Prahas, aga peale selle külastasime ka Karlovy Varyt, mis on kuulus oma soolase mineraalvee ja termaalbasseinide poolest ja Moraavia karstiala ning Punkva koopad, kus siis kasvasid stalaktiidid ja stalakmiidid. Huvitavaks nähtuseks oli Praha eestikeelne giid, sest ta polnud rahvuselt eestlane vaid eestlannaga abielus olev tšehh. No ja meie giid oli ka muidugi vaatamisväärsus, aga väga tark.

Sloveenia - Leonardo da Vinci projekt: "Promoting the Entrepreneurial attitude of trainers and trainees in V.E.T.” veebruar 2009, - see oli siis II kokkusaamine, esimene olioktoobris Eestis. Selle projekti käigus õnnestus käia siis niisugustes kohtades naguAmsterdam - ca 4 tundi vanalinna külastamist
+ Sloveenias asuv Nova Gorica

+ tänu vedamisele ka teispool piiri asuv Itaalia poolne Gorizia (tegemist siis nn kaksiklinnaga)


+ tagasiteel ka ca 5 tundi Veneetsiat. Nelja päeva kohta päris hästi ju.

Pariis - lihavõttepühad Pariisis - aprill 2009. Ja päris ilma igasuguse projektita kui mitte arvestada ühe pikemaajalise projekti ehk siis abielu viieaastaseks saamist märtsis ja selle tähistamist siis aprillis. Väga-väga tore reis - 5 päeva pesitsemist Pariisi Ladina kvartalis ja kilomeetrite kaupa uitamist. Lisaks veel Versailles´külastamine.

Göteborg - ettevõtlusprojekti kolmas kokkusaamine ehk siis neli kevadist päeva Göteborgis.Itaalia - minu lemmik, kuhu ma ennast tagasi suutsin nõiduda, 27. juuni - 9 juuli 2009. Teekond siis läbi järgmiste punktide - Milano - La Spezia - Tellaro - Lerici - Chinque Terre külad - Firenze - Pisa - Genova - Bergamo. Vau! Pesitsuspaigaga Tellaros - sellest peaks ka vist natsa rohkem meenutama, aga õnneks on selle kohata palju pilte

Ja nüüd siis homme jälle tuleb sõita ja seekord siis Rumeeniasse - Dracula maale - Transilvaaniasse. Seal siis saab toimuma ettevõtlusprojekti neljas kokkusaamine ja loodetavalt ka suvepikenduse nautimene.

Uskumatult reisiderohke aasta, mis ometi on takistanud mind seda ka veidi jäädvustamast, ilmselt laiskus, mis muud ja kõiksugused muud mõtted, mis iganes. Vähemasti nüüd ei lähe meelest, millises järjekorras sai käidud.

Jääb vaid soovida endale head reisi ja häid reise jätkuvalt ja sama tihedalt.

No comments: