Tuesday, September 15, 2009

Rumeenias käidud


Ja rohkemgi veel kui sai plaanitud ja loodetud. Mingil põhjusel oli siis seekord esimene kohtumine, kus ei veedetud laua taga pikki tunde vaid selle asemel tehti lühidalt ja konkreetselt ning tegeleti ka rumeenia vaatamisega. Ei osanudki kohe loota, eriti, et asi algas ju kohe sellega, et ungari meie pagasi endale jättis, mistõttu pidime alustama hambaopasta ja aluspesu ostmisega, et oma kindlustusraha millegi alusel kätte saada. Tavaliselt võiks nagu eeldada, et ostmine kui selline on kuidagi tore, aga miskipärast sundostmine enam nii tore ei ole. Pärast pikki pingutusi mingisuguses x-shopping mallis kusagil Ungheni ja targu Muresi vahel meil siiski õnnestus asjaga ühele poole saada ja päris edukalt sealjuures.

Ülejäänud osa reisist oli vaata et lõbus. Oleks muidugi teadnud, et rumeenlased nii tõsiselt asja võtavad ja kõik vaatamisväärsused, kaasaarvatud Drcula lossi meile ära näitavad, oleks kah olnud sama targad nagu rootsi tüdrukud ja veetnud oma viimase päeva Budapestis, aga ju siis tuleb sinna ise tagasi minna.

Seega viimase päeva veetsime linnas nimega Cluj /Kluš/, mis oli küll senini üks tundmatu ja seega suht olematu koht, aga no ega tal viga ju polnudki.

Pühapäeva öösel kell 02.15 laekusime siis kodumaile, väsinud, aga õnnelikud või midagi sarnast, vähemasti piisavalt unised, peale kolme tõusmist ja laskumist ja mis kõige tähtsam, koos pagasiga seekord.

Nüüd peab jälle sisse elama ja tööle hakkama. see pole nii kena enam, aga ju ta on kuidagi teostatav.

No comments: